Jeden z najúspešnejších žijúcich golfistov sveta Tiger Woods má za sebou nie veľmi úspešnú sezónu PGA Tour. Turnaje si vyberal veľmi dôsledne a naposledy sme ho videli na majori The Open. Teraz sa rozhodol, že si zahrá nadstavbu PGA Tour – FedExCup Playoffs.

Tiger Woods túto sezónu nepodával také výkony, ako by si predstavoval on alebo jeho fanúšikovia. Obrovskou tragédiou bol aj jeho výkon na major turnaji The Open, kde ani len neprešiel cutom. “Nedarí sa mi hýbať tak, ako by som chcel,” priznal vtedy zdravotné problémy Woods.

Po týždňoch oddychu, ktoré si doprial, je vraj pripravený bojovať o prémiu 15 miliónov amerických dolárov v rámci nadstavbovej súťaže FedExCup Playoffs. Na svojom Twitteri potvrdil, že si zahrá tohtotýždňový turnaj The Northern Trust v americkom New Jersey. Nevynechá ani ďalší turnaj v sérii, BMW Championship, ktorý sa hrá už ďalší týždeň v Medinah Country Clube na predmestí Chicaga.

Je možné, že vzhľadom na svoje zdravotné problémy bude Tiger Woods turnaje navštevovať čoraz sporadickejšie. Ide o jeho zámer, aby si aj napriek ťažkostiam s chrbticou mohol čo najviac predĺžiť kariéru a zahrať aj pre svojich fanúšikov čo najzaujímavejšie turnaje.

- Reklama -