Víkend na ihrisku Heritage golfového klubu Penati patril Majstrovstvám Slovenska klubových družstiev. Ako najúspešnejší sa opäť ukázali domáci hráči. Zabojovali aj napriek horúcemu a dusnému počasiu. Vedenie udržali počas celých troch dní turnaja.

Zástupcom klubu Penati sa podarilo dominovať v kategórii mužov aj žien. Po prvom dni bola ich pozícia na prvom mieste v ženskej kategórii tesná. Tak to bolo aj druhý deň, keď viedli len o jednu ranu pred hráčkami klubu Welten. Druhý deň si väčší odstup vytvorili muži z Penati, ktorí viedli o 9 rán pred druhým Pegasom.

? V Penati na Heritage course bolo dnes teplo, dusno a bezvetrie. Tieto náročné podmienky dokonale preverili…

Uverejnil používateľ Slovenská golfová asociácia – SKGA Piatok 30. augusta 2019

V hodnotení individuálnych výkonov hráčov v druhý deň vynikli najmä Ema Dobiášová s výsledkom -3 (69 rán) a Matej Babic s krásnymi 5 ranami (67 rán) pod par.

Po treťom kole sa na prvých miestach nič nezmenilo. V oboch kategóriách vyhral golfový klub Penati. Ženské družstvo bolo rovnakom zložení ako pred rokom – Zuzana Bieliková, Ema Dobiášová a Alexandra Kasperová. V ženskej kategórii sa však na konci turnaja udiala malá dráma, keď spomínané hráčky vyhrali až po rozstrele s klubom Welten.

? Počas druhého dňa Majstrovstiev Slovenska klubových družstiev sa golfistom darilo a zaznamenali množstvo mínusových…

Uverejnil používateľ Slovenská golfová asociácia – SKGA Sobota 31. augusta 2019

V mužskej kategórii sa to však zaobišlo bez napätia. Celý čas až do konca turnaja udržali suverénne vedenie hráči z Penati. Klub môže titulu vďačiť Lukášovi Zušťákovi, Braňovi Lučanskému a Andrejovi Chocholovi.

Víťazi Majstrovstiev Slovenska klubvých družstiev sa zúčastnia na európskom šampionáte klubov.

- Reklama -