Svoj prvý titul z Rolex Series tento víkend v škótskom North Berwicku získal 33-ročný Rakúšan Bernd Wiesberger. Podarilo sa mu poraziť aj tých najlepších v svetovom rebríčku. Na European Tour tak zvíťazil už šiestykrát. To zvládol až po play-off, ktoré hral s Francúzom Benjaminom Hébertom.

Hébert spravil vrásky na čele Wiesbergera až v poslednom kole. To zahral na pozoruhodných 9 rán pod par a obaja tak na konci dňa skončili s výsledkom -22. Turnaj si preto vyžiadal play-off. To sa hralo na osemnástej jamke, ktorú museli absolvovať až trikrát. Prvýkrát totiž obaja zahrali na par, druhýkrát bogey a pri treťom pokuse sa turnaj končene rozhodol.

“Som rád za to, ako to nakoniec dopadlo. Bol to dlhý deň, ale zvládol som to,” stručne zhodnotil víťazstvo Wiesberger. Vďaka víťazstvu si na svoj účet pripísal 1 035 099 EUR. Druhý Hébert obohatil svoje konto o 690 063 EUR.

To najlepšie z finálového kola Bernda Wiesbergera na Scottish Open

Na treťom mieste s výsledkom -20 skončil francúzsky hráč Romain Langasque, čím zarobil 388 785 EUR. Delené štvrté miesto obsadilo až 5 golfistov. Medzi nimi aj Henrik Stenson, Andrew Putnam, víťaz BMW International Open Andrea Pavan, Nino Bertasio alebo Andrew ‘Beef’ Johnston.

Kompletné výsledky Scottish Open nájdete tu.

- Reklama -