Prinášame vám výber najkrajších a najhodnotnejších trofejí v golfovom svete. Ich získanie je samozrejme vec veľkej prestíže a navyše sú nádhernou ozdobou kolekcie víťazného hráča. Niektoré z nich nie sú zaujímavé veľkosťou, ale ich príbehom alebo krásou. Každopádne každá z nich je snom každého amatérskeho alebo profesionálneho golfistu.

Ryder Cup

Najprestížnejšia golfová trofej nesie meno po Samuelovi Ryderovi, ktorí zasponzoroval trofej v roku 1926.

Claret Jug

View this post on Instagram

What they’re all playing for ? #TheOpen

A post shared by The Open (@theopen) on

Claretov džbán, ktorý je známy tiež ako Golf Champion Trophy, je samozrejme cenou za víťazstvo v The Open. V skutočnosti to však nie je pôvodná cena, ktorou je Challenge Belt. Opasok Challenge Belt sa stal majetkom Younga Toma Morrisa potom, čo v roku 1870 získal svoje tretie víťazstvo na The Open v rade.

Wanamaker Trophy

Trofej Wanamaker, udeľovaná víťazom USPGA Championship, je pomenovaná po Rodmanovi Wanamakerovi, zakladateľovi PGA of America v roku 1916.

Masters Trophy

Rovnako ako slávne zelené sako, víťaz majoru Masters získa aj trofej Masters. Ide o repliku klubu Augusta National, pričom trofej bola predstavená v roku 1961 a je vyrobená z viac ako 900 samostatných kusov striebra. Vyrobená bola v Anglicku

US Open Trophy

Druhý najstarší golfový major turnaj má tiež krásnu trofej. Datuje sa do roku 1947 a ide o repliku trofeje z roku 1895. Tá bola zničená, keď si ju víťaz ročníka 1946 Lloyd Mangrum zobral do domáceho klubu v Chicagu. Klub vyhorel a trofej bola navždy stratená.

Amateur Championship Trophy

Tento nádherný pohár je súčasťou výhry v turnaji, ktorý začal už v roku 1885. Najznámejšími víťazmi Amateur Championship sú Jose Maria Olazabal, Sergio Garcia a Michael Bonallack, ktorý má povesť najlepšieho britského amatéra, ktorý vyhral Amateur Championship až päťkrát.

Walker Cup

Trofej Walker Cup je pomenovaná po Georgeovi Herbertovi Walkerovi, ktorý bol prezidentom USGA v čase, keď bol turnaj USA-GB&I založený.

South African Open Trophy

South African Open je druhý najstarší národný open na svete. Prvýkrát sa uskutočnil už v roku 1903. O trofeji bohužiaľ nie sú dostupné žiadne ďalšie informácie. Nevieme, kto alebo kedy ju vyrobil.

US Amateur Championship Trophy

Ide o jednu z najprestížnejších golfových trofejí na svete. Vyhral ju päťkrát Bobby Jones, Jack Nicklaus alebo Tiger Woods. Posledný spomínaný je jediným hráčom v histórii, ktorý ju vyhral trikrát za sebou.

Senior Open Claret Jug

Seniorská verzia Claretovho džbánu je trofejou za víťazstvo v Senior Open Championship. Tento seniorský open vznikol v roku 1987.

World Cup of Golf

Vzhľadom na to, že v prípade World Cup of Golf ide o turnaj, ktorý sa hrá každé dva roky a súťažia v ňom dvojice, tak pre dvojicu je prispôsobená aj veľkosť víťazného pohára. Musia ho niesť obaja hráči.

US Womens Amateur Championship Trophy

Trofej US Womens Amateur Championship je nepochybne z najkrajších golfových trofejí na svete. Volajú ju tiež Cox Trophy, nakoľko ju daroval britský dizajnér golfových ihrísk Robert Cox. Turnaj je až o 51 rokov starší, ako US Women’s Open a bol založený v roku 1895.

Senior PGA Championship Trophy

Trofej Alfreda S. Bourneho, zobrazená na obrázku vyššie, je jednou z najväčších trofejí v golfe. Okrem toho, že je jednou z najväčších, je tiež jednou z najlepších. Názov dostala po Alfredovi Severinovi Bourneovi, bývalom zakladajúcom členovi Augusta National a vtedajšieho viceprezidenta klubu, ktorý kúpil trofej pred začatím Senior PGA Championship v roku 1937.

Dubai Desert Classic

Turnaj Dubai Desert Classic bol založený v roku 1989 a bol vôbec prvým podujatím European Tour na Blízkom východe. Má tiež jednu z najväčších trofejí svetového golfu.

- Reklama -