Po včerajšom finálovom kole vyhral 119. U.S. Open v kalifornskom Pebble Beach Gary Woodland. V 35 rokoch je to pre neho prvý titul z major turnaja. V posledných dvoch kolách začal na prvú priečku výrazne útočiť aj obhájca titulu z posledných dvoch rokov Brooks Koepka, ktorý to nakoniec dotiahlol na výborné druhé miesto.

Víťazný moment Garyho Woodlanda

Američan Gary Woodland zahral finálové kolo na 69 rán a jeho finálny výsledok je -13. Doťahujúci Brooks Koepka, ktorý s ním na posledných jamkách zviedol veľký súboj, nakoniec skončil s výsledkom 10 rán pod par. “Je to úžasné. Je to skvelý pocit, keď máte možnosť hrať na major turnaji. A mať možnosť vyhrať trikrát za sebou je nádherné,” pozitívne zhodnotil turnaj Koepka.

Woodland ako bývalý basketbalista víťazstvo zhodnotil po svojom: “Či som sníval, že dám posledný putt na jamke U.S. Open? Tak to nie. Ako dieťa som ale zvládol dať veľa víťazných košov na basketbale. Vždy som veril sám v seba. Je krásne, keď to dokážete.”

Každá rana finálového kola Garyho Woodlanda

Náskok a pokojnú hru Woodlandovi zabezpečil najmä birdie na 14. jamke, čím si vytvoril náskok dvoch rán. Vedenia sa v rámci celého turnaja ujal už po druhom kole a udržal si ho až do konca. Unikol tiež veľkému súperovi Justinovi Roseovi, ktorý nakoniec skončil na delenom 3. mieste spolu s Xanderom Schauffelem, Jonom Rahmom a Chezom Reaviem. Všetci so skóre -7.

Za zmienku tiež stojí Rory McIlroy, pri ktorom sa zdalo, že môže útočiť na prvé priečky. Postupne to prepracoval až na delenú 9. priečku s piatimi ranam pod par. U.S. Open neprialo ani Tigerovi Woodsovi, ktorý sa v mnohých momentoch veľmi trápil a musel rany zachraňovať až pri patovaní. Pre tak fenomenálneho hráča nie je 21. miesto žiadnym úspechom. Nepomohlo mu ani posledných šesť jamiek, na ktorých zahral birdie.

Finále Tigera Woodsa

Slovenský golfista Rory Sabbatini zahral finále na jednu ranu pod par, čo mu zabezpečilo konečné skóre +2 a umiestnenie na delenej 43. priečke.

Kompletné výsledky U.S. Open nájdete na tomto odkaze.

- Reklama -