Prvé kolo Majstrovstiev Lomnického GK na ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici dokázalo vysokú kvalitu pripraveného ihriska a nadšenie a profesionalitu zúčastnených hráčov.

34-ročný profesionálny hráč Juraj Zvarík vyrovnal v prvom kole Majstrovstiev Lomnického GK rekord ihriska Black Stork. Zvarík profesionálne pôsobí v Golf Club Tále.

Ihrisko Black Stork je podľa zúčastnených hráčov vo výbornom stave. Rekonštrukcia niektorých častí ihriska nijakým spôsobom neobmedzuje turnaj a hru. Neprekáža tomu, aby sa počas víkendu hralo na vysokej úrovni. Dôkazom je aj výkon Juraja Zvaríka, ktorý počas prvého dňa vyrovnal rekord ihriska, keď zahral 65 rán. Jeho skórkarta obsahovala až 8 birdie jamiek a len jedno bogey.

Rekord ihriska drží Adam Puchmelter, ktorý je Jurajovi Zvaríkovi v pätách. Puchmelter zahral v prvom kole 68 rán. Jeho päť úderov pod par je druhý najlepší výsledok prvého dňa.

Tento víkend sa hrá o WILD CARD na SLOVAK CHAMPIONSHIP OPEN, ktorý sa uskutoční v dňoch 9. a 10. septembra v Penati Golf Resorte. Najlepší hráč, amatér s najnižším počtom rán, sa kvalifikuje.

PGA SK: Majstrovstvá Lomnického GK spoločne s profesionálmi už 4. rok

V piatok bola na ihrisku tiež slávnostne odhalená aj spomienková lavička Jána Peča II., ku dňu, kedy by oslavoval narodeniny. Ten vo veku nedožitých 50 rokov opustil greeny 22. júna 2018. Bol dlhoročným hlavným rozhodcom a manažérom turnajov Slovenskej golfovej asociácie.

Oficiálna brožúra

Tento článok vám prinášame v spolupráci s PGA SK.

- Reklama -