Po tom, ako Justin Thomas v sobotu na BMW Championship 2019 zabojoval a dostal sa do čela leaderboardu s rekordnými 61 ranami za kolo, túto pozíciu obhájil aj v nedeľu a stal sa víťazom predposledného turnaja FedExCup Playoffs.

V nedeľnom finále BMW Championship sa Thomasovi lepil na päty najmä Patrck Cantlay, ktorý tento rok v rámci PGA Tour zvíťazil na Memorial Tournament. Nakoniec medzi nimi na posledných deviatich jamkách rozdiel len dve rany. Thomas to však ustál a dokonca sa mu podarilo dostať sa do väčšej pohody. “Keď som mal zrazu na posledných ôsmich jamkách náskok dvoch rán, začal som sa cítiť sebaisto. Zrazu to išlo,” zhodnotil Justin Thomas po skončení turnaja.

To najlepšie z finále víťaza BMW Championship Justina Thomasa

Na jedenástej jamke tak Thomas zahral sebavedomé birdie a náskok zvýšil o tri údery. Na tomto čísle to udržal až do konca. Justin Thomas tak vyhral BMW Championship s výsledkom -25, druhý bol Patrick Cantlay s 22 ranami pod par.

Druhé kolo Patricka Cantlaya

Na treťom mieste s rodielom dvoch rán a konečným výsledkom -20 sa umiestnil Japonec Hideki Matsuyama, ktorého to vystrelilo v rebríčku FedExCup až o 18 pozícií. Pekné štvrté miesto obsadil Tony Finau s výsledkom -18.

Hideki Matsuyama a jeho finále BMW Championship 2019

Z FedExCup Playoffs vypadáva po BMW Championship bohužiaľ veľké množstvo zaujímavých hráčov. Medzi nimi aj Tiger Woods alebo slovenský hráč Rory Sabbatini, ktorý BMW Championship ukončil na delenom 16. mieste s výsledkom -12.

Kompletné výsledky nájdete na tejto stránke.

- Reklama -