Skvelý hráč a priateľský človek, ktorý je aj kvôli svojej povahe mimoriadne obľúbený u fanúšikov, prežíva na U.S. Open tento rok mimoriadny stres. Inokedy veľmi dobre naladený Phil Mickelson sa pred turnajom uzavrel so seba, nezúčastnil sa na tlačovej konferencii, nekomunikuje skoro s nikým. Je totiž jasné, že sa sústredí len na víťazstvo. Prečo je to tento rok pre neho tak dôležité?

Phil ‘Lefty’ Mickelson má dlhoročné problémy s U.S. Open a s USGA. Minulý rok zámerne zastavil loptičku na greene, za čo dostal dve trestné rany. Rok predtým sa U.S. Open ani nezúčastnil, lebo dal prednosť rodinným povinnostiam. Má za sebou len jediné umiestnenie na delenom druhom mieste z roku 2013.

Mickelsonovo porušenie pravidiel v roku 2018

Tento rok sa však U.S. Open hrá na Pebble Beach Golf Links. S týmto golfovým ihriskom má Mickelson mimoriadne prepojenie. Duševné, ale aj historické. Jeho starý otec Al Santos bol totiž prvým caddie v tomto krásnom rezorte. On sám Pebble Beach veľmi miluje a nedá naň dopustiť.

Druhým dôležitým dôvodom je, že Phil Mickelson v nedeľu oslavuje 49 rokov. Ide o veľmi pokročilý vek na vrcholového športovca. Dokonca aj v golfe. Lefty má teda tento víkend možnosť získať titul z U.S. Open, s ktorým mal vždy problém, na jeho najobľúbenejšom ihrisku, s ktorým je duševne prepojený, a dokonca na svoje narodeniny. Získal by tak posledný titul z major turnaja, ktorý mu chýba do zbierky, aby zavŕšil životný grandslam.

- Reklama -