Po zahraní eaglu na poslednej jamke, teda dvoch rán pod par, sa stal Matthew Wolff víťazom 3M Open. Len 20-ročný golfista sa tak stal prvýkrát víťazom v rámci svojho pôsobenia na PGA Tour. Profesionálom sa stal len v júni tohto roka pred Travelers Championship.

Wolff v poslednom kole 3M Open zahral len jedno bogey na 9. jamke. Inak má čistú skórkartu s piatimi birdie a zázračným eaglom na poslednej 18. jamke. Keby ho nezahral, tak sa nestane víťazom. Išiel vo flighte za konkurentom DeChambeauom, ktorý ho na poslednej jamke kruto ohrozil. Takto Wolff skončil s výsledkom 21 rán pod par ihriska.

O prvé miesto bojovali tiež Bryson DeChambeau, ktorý predvádzal skvelú hru počas všetkých štyroch kôl. S výsledkom -20 mu tesne uniklo víťazstvo a musel sa uspokojiť s deleným druhým miestom spolu s Collinom Morikawom. Bryson pokazil 7. a 9. jamku, kde predviedol bogey a na prvé miesto mu nestačil už ani eagle na 18. jamke, ktorému sa prizeral Wolff pred svojím posledným eaglom. V závere hry teda víťaz Wolff a druhý DeChambeau predviedli rovnaké spektakulárne divadlo.

Štvrté miesto obsadil Kanaďan Adam Hadwin, víťaz Valspar Championship 2017. Výsledok -18 bol výborný, ale jedno bogey v poslednom kole mu prinieslo rozdiel dvoch bodov oproti delenému druhému miestu. Len bod ho naopak delil od 5. priečky, kde skončili Mexičan Carlos Ortiz a americký hráč Wyndham Clark s výsledkom -17.

Celkové výsledky nájdete na tejto stránke.

- Reklama -