Už zajtra, vo štvrtok 4. júla, štartuje v Penati Golf Resort na ihrisku Legend turnaj D+D REAL Slovakia Challenge, ktorý je súčasťou Challenge Tour. Tento víkend tak ašpiruje na slovenskú golfovú udalosť roka. Tento rok sa bude hrať už štvrtý ročník tohto turnaja.

View this post on Instagram

Penati Golf Resort is looking ?#slovakiachallenge

A post shared by Challenge Tour (@challengetour) on

Hráči samozrejme neobídu ani najdlhšiu jamku v Európe. Ide o šesťparovú 15. jamku, ktorá je dlhá celých 716 metrov. “18-jamkové golfové ihrisko je vybudované podľa projektu spoločnosti Nicklaus Design, ktorá patrí k dizajnérskej špičke v tejto oblasti. Dizajn LEGEND COURSE je podľa USGA noriem na svetovej PGA úrovni. Až 60 % ihrísk na svete, kde sa konajú PGA turnaje, projektovala práve kancelária Nicklaus Design. Neopakovateľný je aj záver hry na 18. jamke, najužšej jamke ihriska, ktorý sa odohráva v takmer snovom prostredí prekrásneho ostrovného greenu. Ostrovný green ‒ malý smaragd na modrej hladine ‒ je veľkolepým javiskom posledného dejstva golfovej drámy, ktorý sa zaručene vždy postará o spestrenie a o napínavé ukončenie hry,” popisuje ihrisko Legend Penati Golf Resort.

Celkový balík peňazí, ktorý sa bude rozdeľovať pre zúčastnených hráčov, bude 200 000 Eur. Na turnaji bude štartovať až 8 Slovákov a 12 českých hráčov. Pod slovenskou vlajkou budú na turnaji hrať PRO hráči Michal Brezovský, Ján Friesz, Adam Puchmelter a Peter Valášek, ktorý v týchto dňoch odohral poľský turnaj Polish Open by John Deere v Gradi Golf Club. Umiestnil sa na 32. mieste. Zahrajú si aj amatéri zo Slovenska. Na odpalisko sa postaví Sebastian Vida, Lukáš Zušťák, Pavol Mach a Branislav Lučanský, ktorý získal divokú kartu Challenge Tour na turnaji Penati Pro-Am Classic. Na turnaji sa predstaví tiež český PRO hráč Tomáš Beck, ktorý trénuje na ihrisku GGGR Skalica.

Samotná Challenge Tour odporúča sledovať najmä troch hráčov, z ktorých ale ani jeden nepochádza zo Slovenska. Zaujímaví je podľa nich najmä Oliver Farr (31) z Veľkej Británie, ktorý má za sebou už 2 víťazstvá na tejto túre a stále čaká na tohtoročné. Ďalším zaujímavým adeptom je Španiel Borja Virto (28), ktorý na českej D+D Real Czech Challenge skončil na delenom piatom mieste. Posledným v trojici ašpirantov na výhru je Antoine Rozner z Francúzska. Za sebou má 2 víťazstvá na Challenge Tour a na turnaji Belgian Knockout European Tour obsadil delené 13. miesto.

Tee timy kľúčových hráčov:

7:30 – Pavol Mach (SR, tee 1)
8:30 – Peter Valášek (SR, tee 10)
8:30 – Michal Brezovský (SR, tee 10)
8:30 – Antoine Rozner (FR, tee 1)
8:50 – Tomáš Beck (ČR, tee 1)
8:50 – Branislav Lučanský (SR, tee 10)
9:10 – Ján Friesz (SR, tee 10)
9:20 – Lukáš Zušťák (SR, tee 10)
12:30 – Sebastian Vida (SR, tee 10)
12:40 – Oliver Farr (GB, tee 10)
13:20 – Borja Virto (ES, tee 10)
13:40 – Adam Puchmelter (SR, tee 10)

Kompletné tee timy nájdete na tejto stránke.

- Reklama -